Trasy vláčikov

V sezóne 2018 jazdia naše červené bratislavské vláčiky Blaváčiky na týchto linkách:
Linka 1: okruh mestom + Bratislavský hrad
Linka 2: Železná studnička s lanovkou
Linka 3: vláčikom na Devín a loďou naspäť
Linka 4: loďou na Devín a vláčikom späť

NÁSTUPIŠTE* pre všetky trasy: Fajnorovo nábrežie, Bratislava neďaleko budovy Slovenského národného múzea na Vajanského nábreží, zástavka pred budovou Osobného prístavu; GPS: 48.140105, 17.112324

Tipy na najbližšie parkoviská pre osobné autá a približné ceny:
– označené miesta v mestskej parkovacej Zóne (platené – po 16-tej ZDARMA)
– osobný prístav (100 m od vláčika – platené)
– garáž Opera (250 m od vláčika – platené)
– garáž Carlton (300 m od vláčika – platené)
– parkovisko Starý most (400 m od vláčika – platené)
– garáž EUROVEA (500 m od vláčika; platené – 3 hod. ZDARMA)

Linka 1: okruh mestom + Bratislavský hrad

Pozrite si kedy premáva Linka 1 a rezervujte si lístky online. Zažijete prehliadku najdôležitejších dominánt Bratislavy s krátkou zastávkou na Bratislavskom hrade.

Linka 1 aj v cudzích jazykoch

Pre zaujímavosť: okrem najpoužívanejších (angličtina, nemčina, ruština, francúzština, taliančina, španielčina) náš vláčik s profesionálnym sprievodcom už využili delegácie v japončine, čínštine, švédštine, …
Do poznámky v objednávke nám napíšte o aký jazyk by ste mali záujem počas jazdy vláčikom Blaváčikom.

Čo uvidíte na trase Linky 1

Z okna vláčika Blaváčika uvidíte historickú budovu SND, prvý bratislavský obchodný dom „PRIOR“, prvú výškovú budovu v Bratislave „Manderlák“, preveziete sa námestím revolučných rokov 1989, uvidíte jedinú zachovalú bránu stredovekého opevnenia, historické sídlo Slovenskej národnej rady, súčasné sídlo prezidenta SR, Bratislavský hrad a podhradie, sakrálnu dominantu Bratislavy „Dóm sv. Martina“, jedinečný dunajský most bez pilierov, dunajské nábrežie.
V prípade záujmu si môžete u sprievodcu dokúpiť pešiu prehliadku centra Bratislavy.

Dĺžka trvania výletu s Linkou 1

Okruh mestom na Bratislavský hrad trvá vláčiku Blaváčiku cca 45 minút. Z toho je 15 minútová prestávka na hrade.

Linka 2: Železná studnička s lanovkou

Pozrite si kedy premáva Linka 2 a rezervujte si lístky online. Zažijete prehliadku Bratislavy a Lesoparku (Železná studnička) vrátane jazdy lanovkou na Kolibu a späť (lístok na vláčik platí aj na lanovku).

Čo uvidíte na trase Linky 2

lanovka_zelezna-studienka-kamzikCestou dunajským nábrežím, Mlynskou dolinou, okolo Zoologickej záhrady, okolo tunela Sitina, cez jednu z najväčších križovatiek v Bratislave (Patrónka) až do Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty – bratislavského Lesoparku.

Pôjdete okolo troch jazier a dvoch zrekonštruovaných mlynov až prídete k sedačkovej lanovke na Kolibu.
Súčasťou je aj vyhliadková jazda lanovkou zo Železnej Studničky na Kolibu – Kamzík a späť. Je jedinou atrakciou svojho druhu v širokom okolí.

Jazda dvojmiestnou lanovkou trvá 8,4 min tam a 8,4 min. späť.

Dĺžka trvania výletu s Linkou 2

Približne 3,5 hod: jazda mestom na Železnú studničku trvá vláčiku cca 45 minút + prestávka vrátane jazdy lanovkou 120 minút + jazda vláčikom späť 45 minút.

Jazda dvojmiestnou lanovkou trvá 8,4 min tam a 8,4 min. späť.

Linka 3: vláčikom na Devín a loďou naspäť

Pozrite si kedy premáva Linka 3 a rezervujte si lístky online. Vychutnajste si jazdu vláčikom z centra Bratislavy na Devín s 2 hod prestávkou na Hrad Devín a plavbou späť výletnou loďou.

Čo uvidíte na trase Linky 3

Z okna vláčika Blaváčika budete mať možnosť zoznámiť sa s dunajským nábrežím, preveziete sa popod hradný kopec, okolo jediného tunela v meste, historickej časti bratislavskej Riviéry, Karloveského ramena a ostrova Sihoť – zásobárne pitnou vodou, pozdĺž rieky Dunaj s výhľadom na susedné Rakúsko a niekdajší kameňolom až do historickej obce pod hradom Devín.
Prestávku môžete využiť na prehliadku hradu Devín ale aj jeho okolia až ku sútoku Dunaja s Moravou, využiť atrakcie pre deti a ponúkané služby, alebo na piknik a relax na brehu rieky.
Cesta späť bude loďou po Dunaji až do Osobného prístavu.

Dĺžka trvania výletu s Linkou 3

Približne 3,5 hod: jazda vláčikom na Devín cca 45 minút + prestávka 2 hodiny na prehliadku hradu Devín a okolia + 30 minút plavba loďou späť

Linka 4: loďou na Devín a vláčikom späť

Pozrite si kedy premáva Linka 4 a rezervujte si lístky online. Budete sa plaviť výletnou loďou z centra Bratislavy na Devín, prestávka 2 hod a späť do centra Bratislavy sa poveziete vláčikom Blaváčikom.

Čo uvidíte na trase Linky 4

Plavba loďou popod Most SNP, popred River Park a bývalé PKO, za mostom Lafranconi uvidíte Karloveské rameno. Budete sa plaviť okolo ostrova Sihoť – zásobárne pitnej vody, okolo kameňolomu až k sútoku rieky Moravy a Dunaja.
Prestávku môžete využiť na prehliadku hradu Devín ale aj jeho okolia až ku sútoku Dunaja s Moravou, využiť atrakcie pre deti a ponúkané služby, alebo na piknik a relax na brehu rieky.
Cestou späť z okna vláčika Blaváčika budete mať možnosť zoznámiť sa z historickou časťou obce Devín, vedľa kameňolomu, pozdĺž rieky s výhľadom na susedné Rakúsko, cez záhradkársku lokalitu, popod bralo Dlhých Dielov, okolo Vodárenského múzea na Sihoti, popod univerzitný kopec, okolo Botanickej záhrady, okolo historickej časti bratislavskej Riviéry. Dunajským nábrežím sa preveziete okolo jediného tunela v meste a popod hradný kopec sa dostanete až späť k Osobnému prístavu.

Dĺžka trvania výletu s Linkou 4

Približne 4,5 hod: plavba loďou na Devín cca 90 minút + prestávka 2 hodiny na prehliadku hradu Devín a okolia + 45 minút jazda vláčikom späť

* Ak stretnete po ceste jeden z našich bratislavských vláčikov, ktorý nebude plný, zakývajte na nás a ak to bude možné, radi Vám umožníme pristúpenie. Samozrejme, prednosť majú tí, čo si miesto vo vláčiku Blaváčiku zarezervujú online.

na vrch stránky blavacik.sk