Trasy vláčikov

V sezóne 2024 budú jazdiť naše červené bratislavské vláčiky Blaváčiky na týchto linkách:
Linka 1: okruh mestom + Bratislavský hrad
Linka 2: Lesopark / Železná studnička s lanovkou
Linka 3: vláčikom na Devín a loďou naspäť
Linka 4: loďou na Devín a vláčikom späť
Linka 5: Vláčik Propeler
Linka 6: Rande s nočným mestom

Okrem pravidelných liniek si nás viete prenajať aj pre objednané skupiny: svadby, konferencie, oslavy …

NÁSTUPIŠTE* pre všetky trasy vláčikov: Námestie Eugena Suchoňa, Bratislava vedľa historickej budovy SND; GPS: 48.141837, 17.109813

Tipy na najbližšie parkoviská pre osobné autá a približné ceny:
– označené miesta v mestskej parkovacej Zóne (platené)
– osobný prístav (100 m od vláčika – platené)
– garáž Opera (250 m od vláčika – platené)
– garáž Carlton (300 m od vláčika – platené)
– parkovisko Starý most (400 m od vláčika – platené)
– garáž EUROVEA (500 m od vláčika; platené – 3 hod. ZDARMA)

Linka 1: okruh mestom + Bratislavský hrad

Pozrite si kedy premáva Linka 1 a rezervujte si lístky online. Zažijete prehliadku najdôležitejších dominánt Bratislavy s krátkou zastávkou na Bratislavskom hrade.
Dĺžka výletu: 60 minút (z toho 15 minútová prestávka na hrade)

Linka 1 aj v cudzích jazykoch

Pre zaujímavosť: okrem najpoužívanejších (angličtina, nemčina, ruština, francúzština, taliančina, španielčina) náš vláčik s profesionálnym sprievodcom už využili delegácie v japončine, čínštine, švédštine, …
Do poznámky v objednávke nám napíšte o aký jazyk by ste mali záujem počas jazdy vláčikom Blaváčikom.

Čo uvidíte na trase Linky 1

Z okna vláčika Blaváčika uvidíte historickú budovu SND, prvý bratislavský obchodný dom „PRIOR“, prvú výškovú budovu v Bratislave „Manderlák“, preveziete sa námestím revolučných rokov 1989, uvidíte jedinú zachovalú bránu stredovekého opevnenia, historické sídlo Slovenskej národnej rady, súčasné sídlo prezidenta SR, Bratislavský hrad a podhradie, sakrálnu dominantu Bratislavy „Dóm sv. Martina“, jedinečný dunajský most bez pilierov, dunajské nábrežie.
V prípade záujmu si môžete u sprievodcu dokúpiť pešiu prehliadku centra Bratislavy.

Rezervovať lístky na Vláčik na hrad

Linka 2: výlet do Lesoparku / Železná studnička s lanovkou

Linka 2 do Lesoparku bude premávať v mesiacoch júl a august. Aktuálne voľné termíny nájdete vždy v kalendári jázd pre Linku 2, kde si zároveň môžete aj rezervovať lístky online. Zažijete prehliadku Bratislavy a Lesoparku (Železná studnička) vrátane jazdy lanovkou na Kolibu a späť (lístok na vláčik platí aj na lanovku).
Dĺžka výletu: 5 hodín

Čo uvidíte na trase Linky 2

lanovka_zelezna-studienka-kamzikCestou dunajským nábrežím, Mlynskou dolinou, okolo Zoologickej záhrady, okolo tunela Sitina, cez jednu z najväčších križovatiek v Bratislave (Patrónka) až do Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty – bratislavského Lesoparku.

Počas 5 hodinového výletu si môžete vychutnať:
– jazdu Vláčikom Blaváčikom malebnou prírodou s výkladom kvalifikovaného sprievodcu
– pôjdete okolo troch jazier a dvoch zrekonštruovaných mlynov až prídete k sedačkovej lanovke
– 1,5 hodinovú prestávku na Železnej studničke spojenú s jazdou lanovkou na Kolibu / Kamzík a späť (jazda dvojmiestnou lanovkou trvá 8,4 min. tam a 8,4 min. späť), ktorá je jedinou atrakciou svojho druhu v širokom okolí.

Rezervovať lístky na Vláčik do Lesoparku

Linka 3: vláčikom na Devín a loďou naspäť

Pozrite si kedy premáva Linka 3 a rezervujte si lístky online. Vychutnajte si jazdu vláčikom z centra Bratislavy na Devín s 2 hod prestávkou na Hrad Devín a plavbou späť výletnou loďou.
Dĺžka výletu: 3,5 hod (jazda vláčikom na Devín cca 45 minút + prestávka 2 hodiny na Devíne + 30 minút plavba loďou späť)

Čo uvidíte na trase Linky 3

Z okna vláčika Blaváčika budete mať možnosť zoznámiť sa s dunajským nábrežím, preveziete sa popod hradný kopec, okolo jediného tunela v meste, historickej časti bratislavskej Riviéry, Karloveského ramena a ostrova Sihoť – zásobárne pitnou vodou, pozdĺž rieky Dunaj s výhľadom na susedné Rakúsko a niekdajší kameňolom až do historickej obce pod hradom Devín.
Prestávku môžete využiť na prehliadku hradu Devín ale aj jeho okolia až ku sútoku Dunaja s Moravou, využiť atrakcie pre deti a ponúkané služby, alebo na piknik a relax na brehu rieky.
Cesta späť bude loďou po Dunaji až na Nám. E. Suchoňa.

Rezervovať lístky na Vláčik + Loď

Linka 4: loďou na Devín a vláčikom späť

Pozrite si kedy premáva Linka 4 a rezervujte si lístky online. Budete sa plaviť výletnou loďou z centra Bratislavy na Devín, prestávka 2 hod a späť do centra Bratislavy sa poveziete vláčikom Blaváčikom.
Dĺžka výletu: 4,5 hod (plavba loďou na Devín cca 90 minút + prestávka 2 hodiny na Devíne + 45 minút jazda vláčikom späť)

Čo uvidíte na trase Linky 4

Plavba loďou popod Most SNP, popred River Park a bývalé PKO, za mostom Lafranconi uvidíte Karloveské rameno. Budete sa plaviť okolo ostrova Sihoť – zásobárne pitnej vody, okolo kameňolomu až k sútoku rieky Moravy a Dunaja.
Prestávku môžete využiť na prehliadku hradu Devín ale aj jeho okolia až ku sútoku Dunaja s Moravou, využiť atrakcie pre deti a ponúkané služby, alebo na piknik a relax na brehu rieky.
Cestou späť z okna vláčika Blaváčika budete mať možnosť zoznámiť sa z historickou časťou obce Devín, vedľa kameňolomu, pozdĺž rieky s výhľadom na susedné Rakúsko, cez záhradkársku lokalitu, popod bralo Dlhých Dielov, okolo Vodárenského múzea na Sihoti, popod univerzitný kopec, okolo Botanickej záhrady, okolo historickej časti bratislavskej Riviéry. Dunajským nábrežím sa preveziete okolo jediného tunela v meste a popod hradný kopec sa dostanete až späť na Nám. E. Suchoňa.

Rezervovať lístky na Loď + Vláčik

Linka 5: Vláčik Propeler

Pozrite si kedy premáva Vláčik Propeler a rezervujte si lístky online. Letná novinka pre domácich aj návštevníkov Bratislavy. Vezmeme Vás vláčikom nielen do historického centra, ale aj na druhá stranu Dunaja, pod UFO, na Tyršovo nábrežie či do Sadu Janka Kráľa. Popri jazde cez Nový most, keď sa Vám ukážu neskutočné pohľady na naše hlavné mesto navštívime aj Bratislavský hrad.

Celá jazda trvá ca. 1,5 hodiny s krátkou prestávkou na hrade.
Trasa Vláčika Propeler:
Nám. E. Suchoňa – Hviezdoslavovo námestie – Jesenského – Nám. SNP – Hurbanovo nám. – Suché Mýto – Staromestská – Nový most – UFOTyršovo nábrežie – Nový most – Staromestská – Palisády – Bratislavský hrad – Palisády – Prezidentský palác – Župné námestie – Štúrova ulica – Šafárikovo nám. – Nám. E Suchoňa.

Cestujúci nemusia absolvovať celý okruh – možnosť vystúpenia z Vláčika je na tučne uvedených zastávkach.

Lístok platí na jeden okruh – začiatok a koniec je na Námestí Eugena Suchoňa (vedľa historickej budovy SND), možnosť skoršieho vystúpenia na zástavkách: UFO, Tyršovo nábrežie, Bratislavský hrad.

Rezervovať lístky na Vláčik Propeler

Linka 6: Rande s nočným mestom

Pozrite si kedy premáva Vláčik Rande s nočným mestom a rezervujte si lístky online. Zažite s nami neopakovateľnú atmosféru vysvietenej Bratislavy aj romantický západ slnka z vyhliadkovej terasy hradu!

Celá jazda trvá ca. 1,5 hodiny s krátkou prestávkou na hrade.
Trasa: Osobný prístav alebo Nám. E. Suchoňa – Hviezdoslavovo námestie – Jesenského – Nám. SNP – Hurbanovo nám. – Suché Mýto – Staromestská – Nový most – UFO – Tyršovo nábrežie – Nový most – Staromestská – Palisády – Bratislavský hrad – Palisády – Staromestská – Rázusovo nábrežie – Nám. E. Suchoňa alebo Osobný prístav s výborným sprievodcom a uvítacím drinkom.
Cena: 15 € dospelý, 10 € dieťa
Lístok platí na jeden okruh – začiatok a koniec je na Námestí Eugena Suchoňa (vedľa historickej budovy SND).

Rezervovať lístky na vláčik Rande s nočným mestom


* Ak stretnete po ceste jeden z našich bratislavských vláčikov, ktorý nebude plný, zakývajte na nás a ak to bude možné, radi Vám umožníme pristúpenie. Samozrejme, prednosť majú tí, čo si miesto vo vláčiku Blaváčiku zarezervujú online.