Trasy vláčikov

Tím Vláčika Blaváčika ďakuje všetkým za krásne jazdy v sezóne 2018. Tešíme sa na Vás na jar 2019. Momentálne sme mimo sezóny a premávame len pre vopred objednané skupiny: svadby, konferencie, oslavy …

V sezóne 2019 budú jazdiť naše červené bratislavské vláčiky Blaváčiky na týchto linkách:
Linka 1: okruh mestom + Bratislavský hrad
Linka 2: Lesopark / Železná studnička s lanovkou
Linka 3: vláčikom na Devín a loďou naspäť
Linka 4: loďou na Devín a vláčikom späť

NÁSTUPIŠTE* pre všetky trasy: Fajnorovo nábrežie, Bratislava neďaleko budovy Slovenského národného múzea na Vajanského nábreží, zástavka pred budovou Osobného prístavu; GPS: 48.140105, 17.112324

Tipy na najbližšie parkoviská pre osobné autá a približné ceny:
– označené miesta v mestskej parkovacej Zóne (platené – po 16-tej ZDARMA)
– osobný prístav (100 m od vláčika – platené)
– garáž Opera (250 m od vláčika – platené)
– garáž Carlton (300 m od vláčika – platené)
– parkovisko Starý most (400 m od vláčika – platené)
– garáž EUROVEA (500 m od vláčika; platené – 3 hod. ZDARMA)

Linka 1: okruh mestom + Bratislavský hrad

Pozrite si kedy premáva Linka 1 a rezervujte si lístky online. Zažijete prehliadku najdôležitejších dominánt Bratislavy s krátkou zastávkou na Bratislavskom hrade.
Dĺžka výletu: 45 minút (z toho 15 minútová prestávka na hrade)

Linka 1 aj v cudzích jazykoch

Pre zaujímavosť: okrem najpoužívanejších (angličtina, nemčina, ruština, francúzština, taliančina, španielčina) náš vláčik s profesionálnym sprievodcom už využili delegácie v japončine, čínštine, švédštine, …
Do poznámky v objednávke nám napíšte o aký jazyk by ste mali záujem počas jazdy vláčikom Blaváčikom.

Čo uvidíte na trase Linky 1

Z okna vláčika Blaváčika uvidíte historickú budovu SND, prvý bratislavský obchodný dom „PRIOR“, prvú výškovú budovu v Bratislave „Manderlák“, preveziete sa námestím revolučných rokov 1989, uvidíte jedinú zachovalú bránu stredovekého opevnenia, historické sídlo Slovenskej národnej rady, súčasné sídlo prezidenta SR, Bratislavský hrad a podhradie, sakrálnu dominantu Bratislavy „Dóm sv. Martina“, jedinečný dunajský most bez pilierov, dunajské nábrežie.
V prípade záujmu si môžete u sprievodcu dokúpiť pešiu prehliadku centra Bratislavy.

Linka 2: výlet do Lesoparku / Železná studnička s lanovkou

Linka 2 do Lesoparku bude premávať v mesiacoch júl a august. Aktuálne voľné termíny nájdete vždy v kalendári jázd pre Linku 2, kde si zároveň môžete aj rezervovať lístky online. Zažijete prehliadku Bratislavy a Lesoparku (Železná studnička) vrátane jazdy lanovkou na Kolibu a späť (lístok na vláčik platí aj na lanovku).
Dĺžka výletu: 5 hodín

Čo uvidíte na trase Linky 2

lanovka_zelezna-studienka-kamzikCestou dunajským nábrežím, Mlynskou dolinou, okolo Zoologickej záhrady, okolo tunela Sitina, cez jednu z najväčších križovatiek v Bratislave (Patrónka) až do Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty – bratislavského Lesoparku.

Počas 5 hodinového výletu si môžete vychutnať:
– jazdu Vláčikom Blaváčikom malebnou prírodou s výkladom kvalifikovaného sprievodcu
– pôjdete okolo troch jazier a dvoch zrekonštruovaných mlynov až prídete k sedačkovej lanovke
– 1,5 hodinovú prestávku na Železnej studničke spojenú s jazdou lanovkou na Kolibu / Kamzík a späť (jazda dvojmiestnou lanovkou trvá 8,4 min. tam a 8,4 min. späť), ktorá je jedinou atrakciou svojho druhu v širokom okolí.

Linka 3: vláčikom na Devín a loďou naspäť

Pozrite si kedy premáva Linka 3 a rezervujte si lístky online. Vychutnajte si jazdu vláčikom z centra Bratislavy na Devín s 2 hod prestávkou na Hrad Devín a plavbou späť výletnou loďou.
Dĺžka výletu: 3,5 hod (jazda vláčikom na Devín cca 45 minút + prestávka 2 hodiny na Devíne + 30 minút plavba loďou späť)

Čo uvidíte na trase Linky 3

Z okna vláčika Blaváčika budete mať možnosť zoznámiť sa s dunajským nábrežím, preveziete sa popod hradný kopec, okolo jediného tunela v meste, historickej časti bratislavskej Riviéry, Karloveského ramena a ostrova Sihoť – zásobárne pitnou vodou, pozdĺž rieky Dunaj s výhľadom na susedné Rakúsko a niekdajší kameňolom až do historickej obce pod hradom Devín.
Prestávku môžete využiť na prehliadku hradu Devín ale aj jeho okolia až ku sútoku Dunaja s Moravou, využiť atrakcie pre deti a ponúkané služby, alebo na piknik a relax na brehu rieky.
Cesta späť bude loďou po Dunaji až do Osobného prístavu.

Linka 4: loďou na Devín a vláčikom späť

Pozrite si kedy premáva Linka 4 a rezervujte si lístky online. Budete sa plaviť výletnou loďou z centra Bratislavy na Devín, prestávka 2 hod a späť do centra Bratislavy sa poveziete vláčikom Blaváčikom.
Dĺžka výletu: 4,5 hod (plavba loďou na Devín cca 90 minút + prestávka 2 hodiny na Devíne + 45 minút jazda vláčikom späť)

Čo uvidíte na trase Linky 4

Plavba loďou popod Most SNP, popred River Park a bývalé PKO, za mostom Lafranconi uvidíte Karloveské rameno. Budete sa plaviť okolo ostrova Sihoť – zásobárne pitnej vody, okolo kameňolomu až k sútoku rieky Moravy a Dunaja.
Prestávku môžete využiť na prehliadku hradu Devín ale aj jeho okolia až ku sútoku Dunaja s Moravou, využiť atrakcie pre deti a ponúkané služby, alebo na piknik a relax na brehu rieky.
Cestou späť z okna vláčika Blaváčika budete mať možnosť zoznámiť sa z historickou časťou obce Devín, vedľa kameňolomu, pozdĺž rieky s výhľadom na susedné Rakúsko, cez záhradkársku lokalitu, popod bralo Dlhých Dielov, okolo Vodárenského múzea na Sihoti, popod univerzitný kopec, okolo Botanickej záhrady, okolo historickej časti bratislavskej Riviéry. Dunajským nábrežím sa preveziete okolo jediného tunela v meste a popod hradný kopec sa dostanete až späť k Osobnému prístavu.

* Ak stretnete po ceste jeden z našich bratislavských vláčikov, ktorý nebude plný, zakývajte na nás a ak to bude možné, radi Vám umožníme pristúpenie. Samozrejme, prednosť majú tí, čo si miesto vo vláčiku Blaváčiku zarezervujú online.

na vrch stránky blavacik.sk